mikroregion STONÁVKA
Třanovice 250
739 53
tel: 558 695 317
email: starosta@komorni-lhotka.cz


zpět

Cestovatelská promítání na Prašivé.


14.03.2017 13:51 Již druhým rokem se pravidelně v chatě Prašivá konají oblíbené a hojně navštěvované cestopisné besedy s promítáním. A chataři již naplánovali další termíny na příští období, kam jste srdečně zváni.
Vstupné je tradičně dobrovolné a veškerý zisk bude věnován na obnovu historické chaty Prašivá.

Termíny:

15. března od 18:00 – beseda „Rodinný cyklovýlet k moři“

– promítají Terezka, Emička, Hanka a Petr Čermákovi

Kam na dovolenou o prázdninách? Děti odpoví: k moři. Manželka: já chci na kole. Jak se cestuje s dvěma dětmi 4 a 7 let, na kole natěžko kolem Odry – Nisy k Baltu.

18. března od 19:00 – film „Change“

– z dílny lezce Adama Ondry a Petra Pavlíčka

Adam Ondra je již několik let považován za nejlepšího lezce v historii lezení. Přitom je mu teprve 19 let. Přestože studuje náročnou střední školu, je zřejmě nejvíce cestujícím a rozhodně nejsledovanějším lezcem současnosti.

Skloubit špičkové sportovní výkony ve skalách, náročné studium a nekonečný kolotoč závodů, interview, festivalů a přednášek je občas téměř nadlidský úkol. Adam za několik týdnů maturuje. Přestože patří k nejlepším studentům, rozhoduje se, že nenastoupí na vysokou školu. Namísto toho se s několika kamarády vydává na dalekou cestu na neznámý sever Evropy. Odlehlé skalnaté oblasti Norska a Švédska ukrývají dosud neobjevené poklady.

První skutečně svobodná cesta za hranice lidských možností může začít...

31.3. od 18:00 – beseda „Barvy Indie“

– promítá cestovatel a fotograf Josef Hanibal

Na Indii si měsíc zvykáte. Buď se vám tam bude líbit nebo ne, ale určitě se 
vrátíte plní dojmů. Obyvatelé Indie dodržují 4000 let staré zvyky, mluví 
stovkou různých jazyků, které se od sebe liší, stejně jako obyvatelé Indie. 
Indický subkontinent je kotel, ve které se mísí národy a jejich jazyky, náboženství a zvyky. Vše to hýří barvami a vůněmi. Z některých se sbíhají sliny, z jiných zvedá žaludek. Přijďte se tedy podívat na přednášku o kultuře, tradicích a lidech Indie. 

15. dubna od 19:00 – film „7000km na kole Amerikou“

– z dílny cyklocestovatelů Renči a Martina Stillerových

Dobrodruzi Renča a Martin Stillerovi vyrazili na půlroční a přesně 7000 km dlouhé cykloputování po americkém kontinentě a to konkrétně Kubou, Mexikem a USA. Hlavním cílem bylo proniknout mezi lidi, poznat kulturu, přírodu a krásy v daných krajinách. Na svém cykloputování Renča s Martinem nikam nespěchali, kilometry nehltali a dostatečně si tak vše vychutnávali. V sedlech kol navštívili nejen nádherné skalní oblasti Utahu, zdolali legendární Údolí smrti, ale vyšlápli třeba i vzhůru do nebeských Yosemite.

Jaká byla tedy Kuba ještě za Fidela, o tom jak Renča s Martinem nocovali v mexickém hotelu společně s Billem Clintonem nebo jaké nástrahy a dobrodružství na ně čekaly nejen v drsných pouštích amerického jihozápadu, to vše se dozvíte v jejich novém dokumentárním filmu.

19.dubna od 18:00 – beseda „ISLAS AFORTUNADAS – Kanárské ostrovy“

– promítá sportovkyně a cestovatelka Mája Balatková

Kdo si myslí, že se na Kanárské ostrovy jezdí jen za mořem a bronzovým opálením, je vedle jak ta pinie. Kanáry lákají duši dobrodruha hlavně všudypřítomnými sopečnými kužely, krátery, písečnými dunami, jehličnatými háji, vavřínovými pralesy, rozkvetlými loukami a svěží vůní vzduchu nasyceného solí. Co ostrov, to jiná krajina, lidé, atmosféra. A když po horské túře,lezecké výpravě či cyklovýletě polechtá člověk chuťové buňky kanárským rumem nebo čerstvou rybou, spatří náhle v souostroví ráj na zemi ... .

6. května od 18:00 – beseda „Pěšky mezi buddhisty a komunisty“

promítá showman a cestovatel Ladislav Zibura

Excentrický poutník Ladislav Zibura se tentokrát vydává do Himaláje a neprobádaných údolí čínských řek. Projekce o jeho 1 500 kilometrů dlouhé pěší cestě je svědectvím o lehkosti a nadhledu, se kterým jde přistupovat k životu. Jak se opravdu žije Nepálcům a Číňanům? Co jim přináší štěstí? Přijďte si poslechnout vyprávění člověka, který strávil tři měsíce v jejich domovech, daleko od turistických oblastí.

17.května od 18:00 – beseda „Stezkami Albánských oslů“

promítá cyklotramp Honza Vlasák

Albánie – rozlohou jako Morava, 3,5 milionu obyvatel, 800 000 betonových bunkrů pro případ napadení imperialisty. Naprosto bezpečná země přátelských vstřícných lidí. Od památného roku 1996 se v domácnostech nachází 630 000 útočných pušek AK-47 (více známých pod názvem „kalašnikov“), takže kdyby něco, vždycky vás má kdo bránit. Pokud jde o fotogeničnost krajiny, v Evropě jí může konkurovat snad jen Norsko.

3.června od 18:00 – beseda „Dámská sólocyklojízda Kambodžou a Laosem“

– promítá cestovatelka Michaela Heclová

Povídání o tom, jak mě cestování autobusem přestalo bavit, jak z původního plánu koupit horské kolo sešlo a koupila jsem klasického místního „araba“, jak jsou lidé v Jihovýchodní Ásii milí, ochotní a kreativní, jak říct parťákovi, že dál budu pokračovat sama, jak mi bylo, když jsem po dvou hodinách šlapání, v horším případě tlačení kola do kopce zjistila, že jsem ujela 15 km a jak mi všechny ty přírodní krásy, úžasní lidé a nezapomenutelné zážitky za tu dřinu stály.

21.června od 18:00 – beseda „Thajsko – dva měsíce bez cestovky“

promítá cestovatel Petr Kozák

Chystáte se do Thajska, ale nechcete utratit majlant? Chcete jet na delé než je zákonem daná dovolená a nepřijít o práci? Máte domácí mazlíčky a nevíte jak se o ně v době nepřítomnosti postarat? Chcete si vyzkoušet dobrovolnické práce, nebo ušetřit peníze, ale nevíte jak na to? Pokud jste alespoň jednou odpověděli ano, doražte na přednášku dva měsíce v Thajsku bez cestovky a všechno se dozvíte, plus spoustu dalších užitečných rad.

7.října od 18:00 – beseda „Napříč USA – na kole za východem slunce“

promítá cyklocestovatel a fotograf Karel Tříska

Pojďte se podívat, jak se jezdí na kole po USA nádhernou přírodou západního pobřeží, jací jsou pohostinní lidé na středozápadě a jaké jsou úžasné cyklostezky na východním pobřeží. USA je ideální pro cestování „na těžko“.

Těšíme se na setkání.

Chataři Martin @ Michal

Více informací na: www.ChataPrasiva.cz