Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27 28
Festivál kreslení - obec Komorní Lhotka
29
Setkání jubilantů a seniorů - obec Smilovice
30 31 1 2
Dětský den - obec Řeka
3 4
Atletický trojboj - obec Horní Tošanovice
Běh pro hospic - obec Komorní Lhotka
5 6 7 8
Memoriál R. Procházky - obec Smilovice
9
10 11 12 13 14 15
Zahradní slavnost - obec Smilovice
Radovánky - obec Střítež
Radovánky- obec Komorní Lhotka
16
17 18 19 20 21 22
Svatojanské ohně - obec Komorní Lhotka - Klíč
23
24 25
Běh pro hospic - Komorní Lhotka
26 27 28 29
Letní kino - obec Řeka
Taneční zábava SSK - obec Komorní Lhotka
30
Drobečková navigace

Úvod > Projekty > Přeshraniční spolupráce > "Dožínky - návrat ke kulturním tradicím a čistému životnímu prostředí"

"Dožínky - návrat ke kulturním tradicím a čistému životnímu prostředí"Registrační číslo CZ/FMP.06/0178

V minulých dnech obec Horní Tošanovice realizovala projekt "Dožínky- návrat ke kulturním tradicím a čistému životnímu prostředí" . Nejednalo se jen o dožínky, nýbrž o celý soubor akcí, kterých se mohli zúčastnit naši občané a občané slovenských Lutiš. Zájemci se během projektu seznámili s obnovitelnými zdroji, navštívili kotelnu na biomasu, prohlídli si venkovskou průmyslovou zónu v Třanovicích a zhlédli výstavu o brownfieldech v Moravskoslezském kraji. Celý projekt byl protkán třemi kulturními akcemi. Na Dožínkách v Třanovicích se o úvod postaral slavnostní průvod, v jehož čele kráčeli koně, slavnostně vyzdobená bryčka vezla hospodáře a pak již následovala zemědělská technika.

Dožínky se letos konaly v prostorách za obecním úřadem. Po tradičním obřadu předávání dožínkového věnce následoval bohatý folklórní program. Součástí letošních dožínek byla i soutěž o nejhezčí dožínkový věnec. Dožínky v Horních Tošanovicích začaly pestrým průvodem, ve kterém nechyběly slavnostně vyzdobené drožky s hospodářem, starostou, farářem a vzácnými hosty, ale i vyzdobené zemědělské stroje. Bohatý kulturní program letos doprovázela soutěž ve vaření halušek. Všechny zmíněné akce byly velmi vydařené, a věříme, že do dalších let budou mít stálou oblibu.

Srdečně Vás zveme na hodové slavnosti obce Lutiše a na ekoprogram Revitalizace Brownfields v oravskoslezském kraji. Součástí ekoprogramu bude přednáška o obnově a rozvoji venkova. Akce se uskuteční dne 19.srpna 2012 v obci Lutiše na Slovensku. Pro zájemce je zajištěn autobus, který bude vyjíždět v 8:00 hod. od obecního úřadu v Třanovicích a v 8:05 hod. od zámečku v Horních Tošanovicích, předpokládaný návrat kolem 18:00 hodin. Případní zájemci ať se hlásí na tel. číslo +420 606 674 772

Srdečně Vás zveme na ekoprogram, který se uskuteční dne 30.července 2012 v Třanovicích 15:30 hod. v zasedací místnosti Kapplova dvora.

Přednáška - Kapplův dvůr

Dne 30. července 2012 se v Kapplově dvoře v Třanovicích uskutečnila přednáška na téma obnovitelné zdroje. Slova se ujal pan starosta Bc. Jan Tomiczek, který uvítal hosty a informoval je, že tato akce je uskutečněná v rámci Evropského fondu mikroprojektu "Dožínky- návrat ke kulturním tradicím a čistému životnímu prostředí". Přednášku "Podpora environmentální výchovy - projekt Zelené centrum v Třanovicích" nám prezentovala Bc. Martina Stebelová, dále navazovala přednáška o obnovitelných zdrojích, kterou prezentoval Ing. Petr Krzywoń. Následně nám p. Jan Fójcik přiblížil fungování bioplynové stanice. Po diskuzi se přítomní přesunuli do prostor výstavovaných fotografií na téma brownfields. Akce byla velice zdařená a návštěvníci odcházeli spokojení.

Tradiční receptář

Pozvánka na ekoprogram v Třanovicích

Pozvánka na ekoprogram a hodové slavnosti v Lutiši

Pozvánka na Dožínky v Třanovicích

Pozvánka na Dožínky v Horních Tošanovicích

logo Přeshraniční spolupráce logo EU logo

Ekoprogram a hodové slavnosti v Lutiši
Ekoprogram a hodové slavnosti v Lutiši
Ekoprogram v Třanovicích
Ekoprogram v Třanovicích
Ekoprogram v Třanovicích
Ekoprogram v Třanovicích
Ekoprogram v Třanovicích
Dožínky v Třanovicích
Dožínky v Třanovicích
Dožínky v Třanovicích
Dožínky v Třanovicích
Dožínky v Třanovicích
Dožínky v Horních Tošanovicích
Dožínky v Horních Tošanovicích
Dožínky v Horních Tošanovicích
Dožínky v Horních Tošanovicích
Dožínky v Horních Tošanovicích