Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30 31 1 2 3
Dětské radovánky - obec Komorní Lhotka
Dětské radovánky - obec Třanovice
Vělopolské slavnosti - obec Vělopolí
4
5 6 7 8 9 10
Dětské radovánky - obec Střítež
Memoriál R. Procházky ( logo SC fotbal) - obec Smilovice
11
Setkání u pomníku na Goduli - obec Smilovice
12 13 14 15 16 17
Dětské radovánky - Festyn - obec Ropice
Festyn szkolny PSP Gnojnik - obec Hnojník
Pohárová soutěž SDH - obec Třanovice
Zahradní slavnost SRPŠ - obec Smilovice
18
19 20 21 22 23 24
Svatojánské ohně - obec Komorní Lhotka
Vělopolská podkůvka - obec Vělopolí
25
26 27 28 29 30
Letní kino - obec Smilovice
1
Diecezní setkání dětí a rodin na Prašivé
2
Drobečková navigace

Úvod > Projekty > Přeshraniční spolupráce > Poznávejme CHKO Beskydy a NP Malá Fatra

Poznávejme CHKO Beskydy a NP Malá FatraLetní dětský tábor v srdci Beskyd

…prázdniny jsou tady! A s nimi čas zábavy, her, dobrodružství a nových zážitků. Dětské tábory, nejen ty letní, jsou v naší republice fenoménem, který nám mnohde ve světě závidí. Dětský naučný tábor v Chráněné krajinné oblasti Beskydy se uskutečnil v rámci projektu „Poznávejme CHKO Beskydy a NP Malá Fatra“ a byl realizován od 22. 7. 2013 do 26. 7. 2013 v ubytovacím zařízení penzion Zátiší v Komorní Lhotce. Táboru se zúčastnily děti z Mikroregionu povodí Stonávky a Mikroregionu Terchovská dolina. Každý den kromě posledního dne odjezdu se uskutečnila doprovodná túra s průvodcem, který dětem přednášel. Děti se na táboře seznámily s geografií a historií regionu, životním prostředím, životním koloběhem v lesích a ohroženými druhy. Dále s nebezpečím požárů, jejich dopady na přírodu a jak jim předejít. Místní hasiči dětem připravili bohatý program, mohly nahlédnout také do hasičského vozu a samy vyzkoušet, jak hasit. Dětským táborem byly protknuty táborové hry o malé ceny. Dále sportovní a společenské hry, koupání, volejbal, jízda na koních a bowling. O zdraví a bezpečnost dětí na táboře se postarali paní Ing.Eva Chmurčiaková a pan Mgr. Jaroslav Molin.

Ďakovný list

Nech žijú prázdniny!

Prázdniny sú čarovné nielen preto, že nemusíme chodiť do školy, ale aj tým, že spoznávame nové zaujímavé miesta a ľudí. Keď nám na konci školského roku pani učiteľka oznámila, že za odmenu pôjdeme do tábora na Moravu do Komorní Lhotky, veľmi som sa potešila. Hlavne preto, že tam pôjdem so svojimi priateľmi.

Krásne ubytovanie v penzióne Zátiší s veľkým bazénom (kde sme sa kúpali každý deň), pieskovým ihriskom (hrali sme tam prehadzovanú a volejbal), posedenie na opekanie (opekali sme 2krát), minibowlingom, soľnou jaskyňou, bolo ideálnym miestom na trávenie voľného času. Turistika bola takmer každý deň, nielen na spoznávanie krajiny ale aj na spoznávanie rastlín a živočíchov zábavnou formou. Lektori nás naučili veľa zaujímavého. Tiež hasiči nám pripravili ukážky naozajstnej techniky a zásahu. Tiež nás učili strieľať zo vzduchovky na terče. V turnaji prehadzovanej sme najskôr súťažili so svojimi českými kamarátmi. Keď sme zvíťazili súťažili sme i s ďalšími deťmi z anglického tábora. A tí nás poriadne nabili. Jeden deň sme boli na ranči Mon cheri. Poprezerali sme si stajne, koniky sme mohli osedlať a vyviesť ich von. Potom sme na nich jazdili. Za všetky súťaže sme boli odmeňovaní veľkými čokoládami. Krásne ubytovanie, chutná strava, milí a ochotní ľudia – taký bol náš tábor.

P.S. Mimochodom, prvý deň som si rozbila koleno a museli sme ísť do nemocnice do Třínca, aby mi ho zašili. Mama mi volala, či nemá prísť po mňa, aby som šla domov. Ale ja som povedala, že nie, lebo som tušila, že to bude úžasný a výnimočný tábor.

Vďaka všetkým, ktorí sa podieľali na príprave a realizácii tohto stretnutia detí zo Slovenska aj z Čiech. Nadviazali sme nové nezabudnuteľné priateľstvá. Nech Pán Boh žehná všetkých, ktorí sa venujú deťom.

Natália Žilková

Žiačka 6.A triedy zo ZŠ

Ž. Bosniakovej v Tepličke nad Váhom

Mikroregion obcí povodí Stonávky bude v rámci operačního programu příhraniční spolupráce Slovenská republika – Česká republika 2007-2013 realizovat projekt:

Poznávejme CHKO Beskydy a NP Malá Fatra

Partnerem tohoto projektu je Združenie obcí Mikroregión Terchovská dolina

Dětský naučný tábor v CHKO Beskydy: 22.7. – 26.7.2013

Dětský naučný tábor v Chráněné krajinné oblasti Beskydy bude realizován od 22. 7. 2013 do 26. 7. 2013 v ubytovacím zařízení penzion Zátiší v Komorní Lhotce. Doprava bude zajištěna pro děti a dozor z obcí Mikroregión Terchovská dolina děti z Mikroregionu obcí povodí Stonávky budou se svým dozorem dopraveni běžným autobusovým spojem nebo svými rodiči. Stravu zajistí podnik, který děti i doprovod ubytuje (strava 5 krát denně). Na každý den kromě posledního dne odjezdu je plánovaná přednáška, která se bude konat každý den v dopoledních hodinách (1. Doprovodná túra s průvodcem, nebo pracovníkem TIC, který seznámí děti v rámci pěší tůry s geografií a historii regionu, ve kterém se nachází. 2. Lektor: seznámí děti s územím a dopady životního prostření na CHKO Beskydy. 3. Lektor: seznámí děti s životním koloběhem v lesích ohrožených druzích a jak se chovat v lese. 4. Lektor: seznámí děti s požáry a jak jim předejít obzvlášť v lese, dopady požáru na přírodu a zvířata žijící v lese, nakonec dětem předvede požární vůz). Dětským naučným táborem jsou protknuty táborové hry o malé ceny sportovní a společenské hry , koupání, volejbal, bowling, kuželky aj…). O zdraví a bezpečnost děti bude dbát nepřetržitý dozor ( 2 pedagogické dozory).

Dětský naučný tábor v NP Malá Fatra: 12.8. – 16.8.2013

Dětský naučný tábor v Národním parku Malá Fatra bude realizován od 12.8.2013 do 16.8.2013 v ubytovacím zařízení penzion Irenka ve Strečně. Doprava bude zajištěna pro děti a dozor z obcí Mikroregionu obcí povodí Stonávky děti z Mikroregión Terchovská dolina budou se svým dozorem dopraveni běžným autobusovým spojem nebo svými rodiči. Stravu zajistí podnik, který děti i doprovod ubytuje (strava 5 krát denně). Na každý den kromě posledního dne odjezdu je plánovaná přednáška (1. Doprovodná túra s průvodcem nebo pracovníkem ITC, který seznámí děti s regionem, ve kterém se nachází. 2. Lektor: seznámí děti s územím a dopady životního prostření na NP Malá Fatra. 3. Lektor: seznámí děti s životním koloběhem v lesích ohrožených druzích a jak se chovat v lese. 4. Lektor: seznámí děti s požáry a jak jim předejít obzvlášť v lese, dopady požáru na přírodu a zvířata žijící v lese). Dětským naučným táborem jsou protknuty táborové hry o malé ceny sportovní a společenské hry a soutěže, koupání, volejbal, tenisové kurty, stolní tenis, aj…). O zdraví a bezpečnost děti bude dbát nepřetržitý dozor (2 pedagogické dozory).

Výstupem tohoto projektu budou puzzle a hra kvarteto. Do tohoto výstupu budou použity fotografie, které děti v rámci obou táboru nafotí.

Výzva

Mikroregion obcí povodí Stonávky ve spolupráci s Mikroregionem Terchovská dolina v rámci operačního programu přeshraniční spolupráce Slovenská republika - Česká republika 2007 - 2013, bude realizovat projekt:

Poznávejme CHKO Beskydy a NP Malá Fatra

Aktivitami mikroprojektu mimo jiné jsou dětský turisticky naučný tábor v Chráněné krajinné oblasti Beskydy (22.6.-26.6.2013) a dětský turisticky naučný tábor v Národním parku Malá Fatra (12.8.-16.8.2013). Na každém z těchto táborů budou realizovány 4 přenášky a 4 výlety. Délka obou táboru bude 5 dnů, 4 noci. Doprava mezi ČR a SK bude zajištěna.

Tato výzva je určená pro základní školy Mikroregionu obcí povodí Stonávky a Mikroregiónu Terchovská Dolina s druhým stupněm vzdělávání. V případě zájmů se hlaste na e-mail admin@stonax.cz více informací na tel. čísle +420 725 745 884 nebo +421 903 137 857.

Přihlášky, prosím, posílejte do 14.6.2013 na výše uvedený e-mail.

Program přeshraniční spolupráce logo EU logo logo

Komorní Lhotka
Komorní Lhotka
Komorní Lhotka
Komorní Lhotka
Komorní Lhotka
Komorní Lhotka
Komorní Lhotka
Komorní Lhotka
Komorní Lhotka
Komorní Lhotka
Strečno
Strečno
Strečno
Strečno
Strečno
Strečno
Strečno
Strečno
Strečno
Strečno